Potenciál Podcast 17. Kommunikáljunk!
A podcast sorozat utolsó, de talán legfontosabb darabjához értünk, a kommunikációhoz, ami sajnos gyakran elmarad a szervezetekben idő hiányában, vagy mert nem is jut eszünkbe,
Ha olyan termelő céget vezetsz, amiben valahogy nem mennek jól a dolgok, nem jönnek az eredmények, nem tudtok élni az új lehetőségekkel, vagy nagy az elvándorlás, esetleg vezetőként túlterheltnek, hajszoltnak érzed magad, akkor ne törődj bele abba, hogy ez már így marad!
A jó hír az, hogy célzott változtatásokkal, elköteleződéssel és türelemmel a legtöbb esetben ezek a folyamatok visszafordíthatóak, és kialakíthatunk egy egészséges és hatékony működést.
Új tulajdonos érkezik új elvárásokkal, új törvényi szabályozás lép be, ami miatt át kell alakítani a belső működést, vagy esetleg egy versenytárs drasztikusan átírja a piaci helyzetet. Gyorsan kell változni, és kényszerből.
Előfordul, hogy a nehézségek a szervezet első számú vezetőjéhez vagy más, kulcsfontosságú vezetőjéhez köthetőek. Egy vezető váratlan távozása, egy új vezető érkezése mindig átírja a belső erőviszonyokat, módosíthatja a szervezeti kultúrát. Ez bizonytalanságot okozhat és akár rossz irányba is viheti a belső működést.
Lehet, hogy a szervezet működése, felépítése nem felel meg az aktuális feladatoknak. Jön egy nagyobb projekt vagy bővülni szeretnénk, és a meglévő erőforrásokkal, folyamatokkal nem tudjuk ezt meglépni: Többet ugyanígy nem tudunk már elérni, valamit másként kellene csinálni. A szervezet azonban a belső tehetetlensége miatt nem tud magától megújulni és felvenni a fordulatot.
Bármi is a feladat, egy konzultációval kezdünk, melynek végén közösen eldöntjük, mi lehet a következő lépés az alábbiak közül:
Összegyűjtjük azokat a lépéseket, amit egyedül bevállalsz, és megbeszéljük, hogyan kezdj hozzá. Gyakran már ez is elég a továbblépéshez, hiszen egy hasonló háttérrel rendelkező, külső, objektív szakemberrel beszélgetve jobban ráláthatsz a problémára és a lehetséges megoldásokra.
Követhetem az utad mentorálás keretében, igény szerinti beszélgetéseken keresztül.
Csatlakozhatok hozzád néhány napra, megfigyelhetem a működésed és a szervezeted működését árnyékként, és a tapasztalatokat közösen elemezhetjük.
Készíthetünk diagnózist a csapatod bevonásával egy workshop keretében, és kidolgozhatjuk a szükséges változások első lépéseit együtt.
Ha elakadnátok a bevezetésben, ideiglenesen csatlakozhatok a szervezetedhez, növelni a változáshoz szükséges kritikus tömeget, megtanítani a csapattagoknak az új feladatokat, vagy átvéve operatív feladatokat.
Ha kifejezetten a projektekkel van probléma, nincs igazán hagyománya még a projektmenedzsmentnek, ezért egy komolyabb program befogadására még nem kész a csapat, arra az esetre kidolgoztam egy nagyon egyszerű projektmenedzsment programot: cél az alapfogalmak és alapvető projektmenedzsment elemek beépítése a napi gyakorlatba, kevés elmélettel, a saját projektjeitek rendszerezésével.
Ha menedzsment kapacitás hiányzik a cégben, és nem a szervezetfejlesztésen van a hangsúly, hanem az operatív működésen, akkor interim menedzserként egy időre rám bízhatod a vezetői feladatokat.
A szervezetet fejlesztő beavatkozások ritkán hoznak varázsütésre változást: ellenünk dolgozik a belső tehetetlenség és a szervezetek leterheltsége is.
De amit biztosan ígérhetek, hogy NAPRÓL NAPRA, LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE KÖNNYEBB LESZ.
Egyre kevesebbet kell tűzoltással foglalkozni, egyre több feladat fut le “magától” a kialakított folyamatok mentén.
A folyamatok a tesztelés és bevezetés során finomodnak, egyre több helyzet kerül át a “rendkívüli eset, külön kell foglalkozni vele” kategóriából a “van már rá munkautasításunk, ha kell elővesszük és cselekszünk” kalapba.
Tisztázódnak a szerepek és feladatok, és hogy ki miben dönthet, így egyre kevesebb probléma és döntéshelyzet köt ki Nálad.
Az egyre rövidülő megbeszéléseken egyre célzottabb, pontos információkat kapsz meg, külön kérés és nyomozás nélkül.
Javul a hangulat az irodában és az üzemben, a kollégáid több felelősséget vállalnak és ügyesebben oldják meg a feladataikat. És maradni akarnak:)
És egyszer csak azt veszed észre, hogy hétvégén már csak akkor dolgozol, ha kedved van hozzá, majd lassan fogyni kezdenek a hétköznapi túlórák is.
Van időd tervezni, új lehetőségeket keresni, és magadat fejleszteni.
A legizgalmasabb új kihívásod az lesz, hogy ismét meg kell tanulnod pihenni.
Eddig az általam vezetett szervezeteket és a hozzám tartozókat segítettem, most viszont Neked szeretnék segíteni, hogy kiaknázhasd a benned és a cégedben rejlő potenciált.
Keress bizalommal!
A podcast sorozat utolsó, de talán legfontosabb darabjához értünk, a kommunikációhoz, ami sajnos gyakran elmarad a szervezetekben idő hiányában, vagy mert nem is jut eszünkbe,
Mi mindent tehetünk meg annak érdekében, hogy az újonnan érkező kolléga minél hamarabb komfortosan érezze magát, és valóban a munkájára tudjon koncentrálni? Hogyan lehet pozitív
Egy-egy lehetséges pozícióra általában rengeteg önéletrajz érkezik, és sokuk elsőre sem releváns. De még mindig ott a feladat, hogy a megfelelőnek tűnő jelöltek közül kiválasszuk,
A múlt hétvégén takarításhoz egy stílusokról szóló podcastot választottam, amiben elhangzott egy elég szerencsétlen okfejtés arról, hogy a stílus nem feltétlenül designer darabok beszerzését jelenti,
A hétvégén rendezte a BENT Balaton Női Vállalkozói Egyesület EMPOWERHER című üzleti konferenciáját, ahol egy nagyon jó kerekasztalbeszélgetésben vehettem részt Markovits Dóra (interim.hu) vezetésével. Dóra
Az elmúlt két hétben több okból is szóba került, hogy az üzemi dolgozókkal beszélgetni jó, és beszélgetni kell. Van a napi bejárás, ha úgy tetszik,